تبلیغات
ولی العصر - چگونه می شود خد این همه ثواب را به زائرین وگریه کنندگان بر حضرت سید الشهداء می دهد ؟

چگونه می شود خد این همه ثواب را به زائرین وگریه کنندگان بر حضرت سید الشهداء می دهد ؟

شنبه 2 مهر 1390 08:41 ق.ظ

نویسنده : سجاد قاضی
ارسال شده در: مهدویت ،

جناب حاج شیخ علی اکبر نهاوندی در توضیح وشرح اخباری که در فضیلت گریه سیدالشهداء وارد شده است که در برابر هر قطره اشک خداوند مهربان گناهان گریه کننده را می آمرزد در شره ان .
روایات این ملاقات و تشرف  علامه سید بحرالعلوم را نقل می کند:

زمانی سید بحرالعلوم به شهر سامره می رفت در بین راه در مورد گریه بر امام حسین که گناهان را می امرزد فکر می کرد در این بین دید عربی بر مرکبی سوار است ...

 بقیه نوشته را در ادامه مطلب بخوانید.


جناب حاج شیخ علی اکبر نهاوندی در توضیح وشرح اخباری که در فضیلت گریه سیدالشهداء وارد شده است که در برابر هر قطره اشک خداوند مهربان گناهان گریه کننده را می آمرزد در شره ان .
روایات این ملاقات و تشرف  علامه سید بحرالعلوم را نقل می کند:

زمانی سید بحرالعلوم به شهر سامره می رفت در بین راه در مورد گریه بر امام حسین که گناهان را می امرزد فکر می کرد در این بین دید عربی بر مرکبی سوار است و مقابلش رسید سلام کرد و پرسید: جناب سید  شمارا متفکر می بینم ، به چه چیزی فکر می کنید ؟ اگر مسئله ای علمی است بیان کنید تا باهم صحبت کنیم.

سید بحر العلوم گفت: در این خصوص فکرمی کردم که چگونه  می شود خدای تعالی این همه ثواب را به زائرین وگریه کنندگان بر حضرت سید الشهداء می دهد  که در هر قدم که زائر بر می دارد ثواب یک حج و یک عمره در نامه عملش نوشته می شود و برای یک قطره اشک تمام گناهان صغیره و کبیره اش  آمرزیده می شود.

آن سوار عرب فرمود : تعجب نکن من برای شما مثلی می آورم تا جواب این سوالات داده شود.در یک زمانی سلطانی در شکارگاه از خدم وحشمش دور افتاده بود در حالی که خیلی خسته شده بود وارد خیمه ای شد پیرزالی را با پسرش در گوشه خیمه دید آنان بزی داشتند که از شیر ان بز زندگی آنان تامین می شد و غیر آن چیز دیگری نداشتند آن پیرزال بز را برای سلطان کشت و طعامی حاضر کرد او سلطان را نمی شناخت فقط برای اکرام  مهمان این عمل را انجام داد. شب سلطان آن جا ماند و روز بعد برگشت و در حضور همه وزیران و مشاوران جریان دیشب خود را نقل نمود و گفت: من در شکار گاه از غلامان دور افتادم  در حالی که شدیدا تشنه و گرسنه شده بودم و هوا به شدت گرم بود به خیمه این پیرزال رفتم او مرا نمی شناخت  در عین حال سرمایه این پیرزال و پسرش بزی بود  که از شیر ان گذران می کردند آن را کشتند و برای من غذا آماده کردند. حال در عوض این محبت به این پیرزال و پسرش چه کنم؟ و چگونه تلافی نمایم؟

یکی از وزراء گفت: صد گوسفند به او بدهید دیگری گفت صد گوسفند و صد اشرفی  بدهید دیگری گفت: فلان مزرعه را به ایشان بدهید.

سلطان گفت: هرچه بدهم کم است و هرگاه سلطنت و تاج و تختم را دادم آن وقت مکافات به مثل کرده ام چون آنها هرچه را که داشتند به من دادند من هم باید هرچه راکه دارم به آنها بدهم تا تلافی شود.

حال جناب سید بحرالعلوم  حضرت سید الشهداء هرچه داشت از مال و منال و اهل و عیال و پسر و برادر و دختر و خاهر و سر و پیکر  همه وهمه را در راه خدا داد حال اگر خداوند به زائرین و گریه کنندگان  بر آن حضرت آن همه اجر و پاداش و ثواب بدهد نباید تعجب نمود.

این را فرمود و از نظر سید بحرالعلوم غائب شد.

منبع:  کتاب دل سوختگان امام زمان - نوشته محمد یوسفی 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کتاب دل سوختگان امام زمان نوشته محمد یوسفی حاج شیخ علی اکبر نهاوندی چگونه می شود خد این همه ثواب را به زائرین وگریه کنندگان بر حضرت سید الشهداء می دهد ؟ قطره اشک سید بحرالعلوم ولی العصر ولی عصر امام زمان مهدی شیعه valialasr ،
آخرین ویرایش: شنبه 2 مهر 1390 08:42 ق.ظ