تبلیغات
ولی العصر - صفات شیعه - قسمت ششم

صفات شیعه - قسمت ششم

دوشنبه 7 شهریور 1390 01:54 ب.ظ

نویسنده : سروش بابائی
ارسال شده در: صفات شیعه ،

امام محمّد باقر علیه السّلام به جابر فرمود:

اى جابر، همانا شیعه على علیه السّلام كسى است كه صدایش از گوشش تجاوز نمى ‏كند و دشمنى اش از بدنش به دیگرى نمى‏ رسد. دشمن ما را مدح و ستایش نمى‏ كند، به كسى كه بغض و كینه ما را دارد، نمى ‏پیوندد و با كسى كه بر ما عیب مى ‏گیرد همنشینى نمى ‏كند ...

بقیه نوشته را در ادامه مطلب بخوانید.


امام محمّد باقر علیه السّلام به جابر فرمود:

اى جابر، همانا شیعه على علیه السّلام كسى است كه صدایش از گوشش تجاوز نمى ‏كند و دشمنى ‏اش از بدنش به دیگرى نمى ‏رسد. دشمن ما را مدح و ستایش نمى ‏كند، به كسى كه بغض و كینه ما را دارد، نمى ‏پیوندد و با كسى كه بر ما عیب مى ‏گیرد همنشینى نمى ‏كند.

شیعه على علیه السّلام كسى است كه همچون سگ زوزه نمى ‏كشد، همچون كلاغ طمع نمى ‏ورزد و اگر از گرسنگى هم بمیرد، چیزى از مردم (غیر از برادران دینى ‏اش) درخواست نمى ‏كند.

آنها زندگى محقّرى دارند و خانه بدوشند. اگر [جایى‏] حضور داشته باشند، كسى آنها را نمى ‏شناسد، و اگر غایب باشند، كسى سراغ آنها را نمى ‏گیرد، اگر مریض شوند، كسى به عیادتشان نمى ‏رود و اگر از دنیا بروند، كسى بر جنازه آنها حاضر نمى ‏شود. آنان در درون قبرهایشان یك دیگر را زیارت مى‏ كنند.

جابر گفت، به امام عرض كردم: در كجا اینان را بجویم؟ فرمود: در اطراف زمین و در میان بازارها، و این، فرمایش خداى بزرگ است كه [در باره این گروه‏] مى ‏فرماید: «نسبت به مؤمنین فروتن هستند و در برابر كافران، سرفراز و با عزّتند».

صفات الشیعة / ترجمه توحیدى، ص: 49

 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: امام محمّد باقر ، جابر ، صفات الشیعة ، صفات شیعه ، صفات مومن ، نشانه های مومن ، خصوصیات شیعه ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 9 شهریور 1390 07:53 ق.ظ