تبلیغات
ولی العصر - صفات شیعه - قسمت سوم

صفات شیعه - قسمت سوم

شنبه 5 شهریور 1390 01:25 ب.ظ

نویسنده : سروش بابائی
ارسال شده در: صفات شیعه ،

پسر ابى نجران گفت: از امام رضا علیه السّلام شنیدم كه فرمود:

هر كس با شیعیان ما دشمنى ورزد، با ما دشمنى ورزیده، و هر كس شیعیان ما را دوست بدارد، ما را دوست داشته، چون آنها از ما هستند و از سرشت ما خلق شده اند...

بقیه نوشته را در ادامه مطلب بخوانید.


پسر ابى نجران گفت: از امام رضا علیه السّلام شنیدم كه فرمود:

هر كس با شیعیان ما دشمنى ورزد، با ما دشمنى ورزیده، و هر كس شیعیان ما را دوست بدارد، ما را دوست داشته، چون آنها از ما هستند و از سرشت ما خلق شده اند.

هر كس آنان را دوست بدارد، از ماست، و هر كس آنها را دشمن بدارد، از ما نیست. شیعیان ما به نور خدایى مى‏ نگرند و در رحمت خداوند غوطه‏ ورند و به كرامت الهى رستگارند. هیچ یك از شیعیان ما مریض نمى ‏شود مگر این كه ما به خاطر بیمارى او بیمار مى‏ شویم، و مغموم و اندوهگین نمى‏ شود مگر این كه ما به خاطر غم و غصه‏ اش اندوهناك مى‏ شویم، و شاد نمى‏ شود مگر این كه ما به خاطر شادى‏ اش فرحناك مى‏ شویم. هیچ یك از شیعیان ما، در هر كجا كه باشد، چه در مشرق و چه در مغرب، از ما پنهان و غایب نیست. هر كدام از آنها از دنیا برود و از خود قرضى بجا گذارد، اداى آن بر عهده ماست و اگر مالى از خود بجا گذارد، تعلّق به وارثانش دارد. شیعیان ما كسانى هستند كه نماز بر پا مى‏ دارند، زكات مى‏ دهند، حجّ خانه خدا را بجا مى آورند.

ماه رمضان روزه مى‏گیرند، اهل بیت پیامبر را دوست مى‏دارند و از دشمنانشان بیزارى مى‏جویند. آنها اهل ایمان و تقوى و اهل ورع و پرهیزكاریند. هر كس مقاله‏ آنها را نپذیرد، دین‏ خدا را نپذیرفته و هر كس به آنها طعنه زند و سرزنششان نماید، خدا را سرزنش كرده، چون اینها بندگان حقیقى خداوند و اولیاى راستین او هستند.

به خدا سوگند، هر یك از آنها در جماعتى مثل قبیله ربیعه و مضر [كه به زیادى نفرات در عرب مشهورند] شفاعت مى‏كند و خداوند شفاعت او را در باره آنها مى‏پذیرد و این، براى كرامتى است كه اینان در پیشگاه خدا دارند.

صفات الشیعة / ترجمه توحیدى، ص: 23
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: حجّ ، امام رضا ، پسر ابى نجران ، شیعه ، زكات ، مهدی ، صفات شیعه ، ولی العصر ، ولی عصر ، امام زمان ، صفات الشیعة ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 9 شهریور 1390 07:54 ق.ظ